KIZIL KARANFİLLER
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KIZIL KARANFİLLER

DEVRİM YÜRÜYÜŞÜMÜZ SÜRÜYOR

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ERNESTO'NUN YAYINLARI - 3

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

ERNESTO'NUN YAYINLARI - 3 Empty
MesajKonu: ERNESTO'NUN YAYINLARI - 3   ERNESTO'NUN YAYINLARI - 3 Icon_minitimePtsi Nis. 18, 2011 6:20 pm

ERNESTO'NUN YAYINLARI - 3 Kapak_70_che_siirler

Kitap Adı : Che / Şiirler

Yazar : Ernesto Che Guevara

Kitap Hakkında

Che 'nin şiirlerinin önemi nerede ve nasıl yazıldıklarından kaynaklanmaktadır.Che yürüttüğü gerilla mücadelesinin en kızgın anlarında dahi kitap okumaya ve siyasi çalışmaya ara vermemiştir.Şiirleride mücadelesinin en yoğun olduğu dönemlerde yazılmıştır.Bu nedenle şiirleri yalnızca Che entellektuel birikimin değil bir devrimci önde olarak kararlılığını ve çoksusunu da yansıtmaktadır. Yıllardır tüm dünya evrimcilerine örnek olan Che ' nin devrimci kişiliğinin yansımalarını şiirlerinde bulabileceksiniz.

---------------------------------------------------------------------------------------

ERNESTO'NUN YAYINLARI - 3 8502_85_0_39976

Kitap Adı : Che'nin Mektupları

Kitap Hakkında

'Sevgili ihtiyarlar... Yaklaşık on yıl kadar önce size yine böyle bir veda mektubu yazmıştım... Çok daha bilinçli olmak dışında hiçbir şey değişmedi özünde; Marksizm anlayışım derinleşti ve netleşti. Özgürlük adına savaşanlar için tek çözüm yolunun silahlı mücadele olduğuna inanıyorum ve bu inanca uygun olarak davranıyorum... Çokları bana maceracı diyecek evet öyleyim -ama farklı bir türden - inançlarını doğrulamak uğruna postunu tehlikeye atan türden... Bundan böyle bir sanatçı dikkatiyle eksikliklerini gidermeye çalıştığım irade gücüm taşıyacak şu sallanan bacaklarımı ve çoktan tükenmiş olan ciğerlerimi. Ve bunu becereceğim. Arada bir düşünün yirminci yüzyılın şu fedaisini... Ve isyankar başıboş oğlunuz kucaklar sizleri '

---------------------------------------------------------------------------------------

ERNESTO'NUN YAYINLARI - 3 268871_k_4444

Kitap Adı : Devrimci Savaştan Kesitler

Kitap Hakkında

“Bu kitabın öyküsü devrimci savaşla ilgili olarak Che tarafından kaleme alınan ve daha sonra bir kez daha yayınlanırsa diye yine onun tarafından düzeltmelere ve eklemelere uğrayacak olan kimi kesitleri bir araya getiren bir kitabın 8 Mayıs 1963 'te okurun eline ulaşmasıyla başlar.

Bugün elinizde tuttuğunuz bu baskı daha öncekilere nazaran çok daha derli toplu ve eksiksiz zira bazı notların yanı sıra üzerinde düzeltmelerin yapıldığı sayfaların kopyalarına da yer veriyor.

Halkımın özgürlük savaşının son bölümünün vakanüvisi diye nitelendirebileceğimiz bir kişi tarafından kaleme alınan bu kitaptan umarım faydalanır ve yeni şeyler öğrenirsiniz pusu kurun kararlar alın ve en görmüş geçirmiş ve en sevilen liderlerinden birinin deneyimleri aracılığıyla halkımın savaşçılarıyla beraber özgürlük için mücadeleye katılın. Ancak okumanız sona erince silahlarınızı günümüzün en güçlü silahları olan bilgi ve algılamaya asla terk etmeyin daha güzel bir dünya için hep birlikte savaşmaya devam edelim zafere kadar daima!”

ERNESTO'NUN YAYINLARI - 3 12953_85_0_36816

Kitap Adı : Ekonomik Yazılar

Kitap Hakkında

Yoldaşlar
Yaklaşık olarak yirmi yıl önce 18 Ekim 1967 de yoldaşımız Ernesto Che Guevara 'nın onuruna Devrim Meydanında çok büyük bir kabalık olarak toplanmıştır. Ne zor ne acı günlerdi onlar ! Vado del Yeso 'da Yuro Koyağındaki gelişmelere ilişkin aldığımız haberler arasında Che 'nin savaşta düştüğü basın ajansları tarafından bize bildirilmiştir.

ERNESTO'NUN YAYINLARI - 3 9789752894815

Kitap Adı : Gerilla Savaşı

Kitap Hakkında

" Bu halk müxadelesinin herhangi bir anında gerilla topraklarının içinde v dışındaki sivil örgütlenmenin şemasıdır. Tüm bu anlatılanları en üst derecede mükemmelleştirmenin olanakları mevcuttur; bir kez daha tekrarlıyorum benim benim ağzımdan konuşan küba devrimi deneyimimizdir yeni deneyimler bu kavramları değiştirebilir ve iyileştirebilir. Burada verdiğimiz bir şemadır bir kutsal kitap değil."

ERNESTO CHE GUEVARA

https://kizilkaranfiller.yetkin-forum.com

ERNESTO'NUN YAYINLARI - 3
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ERNESTO'NUN YAYINLARI - 2
» ERNESTO'NUN YAYINLARI - 1
» ERNESTO'NUN YAYINLARI - 5
» ERNESTO'NUN YAYINLARI - 6
» ERNESTO'NUN YAYINLARI - 4